Loading...

لطفا جهت بهتر دیده شدن سایت از مروگر های Google Chrome گوگل کروم و Mozilla Firefox مرورگر فایرفاکس استفاده کنید

مراسم اهدا جوایز پنجمین و ششمین دوره جایزه ملی فیزیک بهداشت سیمین

چهار شنبه, 28 مهر,1400


مراسم اهدا جایزه فیزیک بهداشت سیمین همزمان با افتتاحیه ی ششمین کنفرانس ایمنی پرتوهای یونساز و غیر یونساز برگزار گردید.

این مراسم در تاریخ 11/05/1400  از ساعت 9 لغایت 10  در محل سالن  آمفی تئاتر مرکز تحقیقات سلامت و کشاورزی البرز با حضور جمعی از مدیران و مسئولان سازمان انرژی اتمی، اساتید دانشگاه‏ ها، صاحب نظران  و اعضای انجمن برگزار شد.

جلسه با قرائت آیاتی از قرآن کریم و  پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. سپس  آقایان دکتر کاردان (رئیس انجمن)، دکتر رحیمی خوشمکانی (مدیر کل دفتر حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژی اتمی ایران)،  دکتر رئیسعلی (رابط ملی همکاری های تکنیکی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی)، دکتر ضیائی (استاد پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای، سازمان انرژی اتمی) و دکتر ملکی (استاد پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای، سازمان انرژی اتمی) سخنرانی کردند. همچنین اطلاعاتی در مورد اهدای جایزه سیمین در هر سال به ارائه کنندگان طرح های برگزیده در زمینه فیزیک بهداشت و حفاظت در برابر اشعه، به حاضران داده شد. در نهایت با توجه به توانمندی بالقوه انجمن بر ضرورت همکاری فعالانه ترِ اعضای انجمن تاکید شد.

در نهایت به برگزیده گان  پنجمین و ششمین دوره جایزه ملی فیزیک بهداشت سیمین به شرح زیر جوایز و لوح تقدیر اهدا گردید و با تشویق حاضرین در جلسه از دانشجویان برگزیده تقدیر به عمل آمد.

مبلغ جایزه در پنجمین دوره  آن هفت میلیون تومان بود اما در ششمین دوره جایزه هیئت امناء جایزه ی سالانه ی فیزیک بهداشت سیمین این مبلغ را به ده میلیون تومان افزایش دادند.

 

نفر اول پنجمین دوره جایزه : آقای آرمین مسیبی عمیدآبادی

از پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای

استادان راهنما:جناب آقای دکتر فرهود ضیائی و آقای دکتر شهریار ملکی

تحت عنوان: طراحی و ساخت یک دزیمتر فعال بر پایه نانوکامپوزیت پلی استایرن- نانولوله کربنی

نفر اول ششمین دوره جایزه : آقای امیرمحمد بیگ زاده بریس

از پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای

استادان راهنما: جناب آقای دکتر فرهود ضیائی و آقای دکتر محمدرضا رشیدیان وزیری

تحت عنوان: طراحی و ساخت کالریمتر استاندارد در سطح درمانی با بهره‌گیری از باریکه‌های لیزر

و در آخر مرکز تحقیقات تابش دانشگاه شیراز به عنوان دبیرخانه جایزه فیزیک بهداشت سیمین  از همه دانشجویان عزیز و اساتید گرانقدر که با تلاش و کوشش بسیار با انجام طرح­های پژوهشی ارزنده خود در زمینه فیزیک بهداشت پرتوها و ارسال آن به دبیرخانه جایزه، به ارتقاء سطح فرهنگ کار با پرتوها در کشور کمک نمودند، تقدیر و تشکر می نماید. جا دارد از کمکهای ارزنده انجمن حفاظت در برابر اشعه ایران و مدیریت محترم این انجمن جناب اقای دکتر کاردان نیز صمیمانه سپاسگزاری نماید.

                                                 

                

                                           

 

 

 

 

      

تماس با ما

شیراز، خیابان ملاصدرا، روبروی خیابان هدایت دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز مرکز تحقیقات تابش

(+98)713-233-4033

درباره جایزه

جایزه ی سالانه ی فیزیک بهداشت سیمین با هزینه شخصی بنیانگذار این جایزه، خانم مهندس سیمین مهدی زاده نادری و با همکاری مرکز تحقیقات تابش دانشگاه شیراز و انجمن حفاظت در برابر اشعه ایران، به منظور پیشرفت و تشویق دانشجویان رشته های مرتبط با پرتوها (مهندسی هسته ای، فیزیک پزشکی، فیزیک هسته ای، رادیولوژی، رادیوبیولوژی، مهندسی بهداشت محیط، مهندسی بهداشت حرفه ای و سایر رشته ها)، در نظر گرفته شده است.